www.asu.pl :: Zobacz temat - sonda lambda taurus 2,5l
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

sonda lambda taurus 2,5l

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mirozory
*
*


Dołączył: Jan 24, 2006
Posty: 5

PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 17:48    Temat postu: sonda lambda taurus 2,5l Odpowiedz z cytatem

mam taurusa 1 gen. i szwankuja mi obroty i strasznie duzo pali ,chcialem zmienic sonde lambda poniewaz mam z poprzedniego 3litr. ale niewiem gdzie jest w poprzednim taurusie mialem na poczatku katalizatora a w tym nic niewidze. czy ktos mogl by mi podpowiedziec ktore styki zwieralo sie na kostce zeby odczytac kody bledow
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.co do kodow masz to tu http://www.autozone.com/servlet/UiBroker?ForwardPage=/az/cds/en_us/0900823d/80/0b/fd/a5/0900823d800bfda5.jsp
2.a co do sondy,to z tego co sie orientuje masz katalizator dwudrozny,on nie posiada przed soba sondy lambda,tylko 2 rurki recyrkulacji,prawdopodobnie masz juz zatkany katalizator,wez go wywal,zalep recyrkulacje i powinno sie poprawic
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mirozory
*
*


Dołączył: Jan 24, 2006
Posty: 5

PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do kodow to mam w ksiazce ,chodzi mi o zwore na zlaczu zeby sprawdzic kody bledow,wtedy komp pokaze bledy na pracujacym silniku,kiedys to robilem na poprzednim taurusie ,test ten sprawdza nawet zalaczenie wentylatora (wolne i szybkie obroty,pompe)opis kiedys byl na stronie klubu taurusa ale niestety ta strona nieistnieje od 2 lat,a co do sondy czyzby ten model jej niemial
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JEDI_V dostanie zaraz klapsa! Wink co wy z tym wywalaniem katalizatorow? takie postepowanie kojarzy mi sie z gosciami z calibrami... co zamiast kat montuja strumienice Wink
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daryd z calym szacunkiem,gosciu ma taurusa I generacji wiec jest juz pelnoletni,a w 18 letnim aucie katalizator wiecej szkodzi jak pomaga,jest totalnie zapchany,tym bardziej,ze to jest katalizator dwudrozny(kumasz Laughing ),i ciekawe gdzie teraz takiego dostanie z rurkami z recyrkulacji,prawdopodobnie nie ma sondy lambda,wsadzi normalny i go zajedzie
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spoko, jesli faktycznie jest problem z dostaniem takiego kata, ale jak z emisja, jak go dupna odpukac to czy mu dowodu nie zabiora? chociaz on sie miesci w tych rocznikach co nie podlegaja pod ten przepis...nie pamietam dokladnie od ktorego to roku...poza tym jak tam nie ma sondy, to katalizator by zajechal odrazu, tak mi sie wydaje, wrecz on moglby sie zapalic...a z ugaszeniem katalizatora sobie gasnica nie poradzi...wiec moze to nie katalizator? albo gdzie ta sonda czy inne ustrostwo co sie tym zajmuje? Wink

...chyba sie nie znam... ;D
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze ja sie i nie znam ale to przebieg a nie rocznik decyduja o kondycji kata. nie wierze aby facet w taurusie nie mial sondy-przeca tam jest komp! wywalenie kata zawsze wplynie na prace silnika dlatego ja swoj pozostawiam na niejscu(19 lat,120tys.mil) podczas pomiarow diagnosta zawsze wyraza zdziwienie wynikami twierdzac,ze to co widzi na monitorze jest prawie niemozliwe.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirozory-tu masz zdjecie gdzie zrobic mostek aby odczytac kody http://www.autozone.com/servlet/UiBroker?ForwardPage=/az/cds/en_us/0900823d/80/0b/e9/bb/0900823d800be9bb.jsp ,
a co do sondy to z racji budowy twojego silnika,z jego przodu patrzac od strony chlodnicy masz aparat zaplonowy,cewke,filtr oleju wiec nie ma juz miejsca na kolektor wydechowy.W twoim wypadku kolektor znajduje sie od strony scianki dzialowej,a nad nim masz jeszcze kolektor ssacy,wiec nie dziwie sie ze nie widzisz sondy,sonda powinna byc wkrecona w kolektor wydechowy na samym jego koncu przy polaczeniu z resza wydechu,do zlokalizowania z kanalu.
Co do pierwszego mojego postu to mylilem sie,masz katalizator trojdrozny,a te rurki,ktore ewentualnie moga z niego wychodzic dotycza wersji z manualna skrzynia biegow,przy automacie tego niema.
Przekopalem cale autozone ale nie znalazlem ani jednego ujecia na ktorym byla by sonda lambda.A co do wymiany sondy,to niesugeruj sie ze musi byc orginalna,ja mam uklad 3 przewodowy a sonde z europejskiego forda 4 przewodowa,jeden przewod przykrecony do masy i wszystko gra
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli konstrukcja jst taka kak w moim to rzeczywiscie dostep do sondy jest tylko z kanalu.jak pisze jedi_v od gory masz kolektor ssacy,pod nim wydechowy i z boku wkrecona jest lambda. ja mam automata i od cholery rurek za i przed katalizatorem a nawet chyba jdna wlazi gdzie s do niego. to zapewne jakas dziwna recyrkulacja spalin czy cos w tym sensie:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakies wczesne wersje EGR? Very Happy
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mirozory
*
*


Dołączył: Jan 24, 2006
Posty: 5

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do kata to wyglada to tak ze jest katalizator na polaczeniu drugiego wychodza 2 rurkii ida pod kolektor wydechowy.wg.ksiazki ktora mam wyglada to ze mam electronic egr(sonic)valve na tym zaworze mam wtyk kabla,kiedys mialem taurusa 3,0 to byla tez taka kopulka ale to bylo tylko mechaniczne.sam katalizator jak zobaczylem to sie przestraszylem bo niedosc ze m
ma dwie duze puszki w szerg to pomiedzy ma wyprowadzenia(ma z poltora metra)gdyby to byl 3,0 to kupuje na allegro nowego bosala za 144zl ze starego wycinam gniazdo na sonde i jade do jakegos spawacza i problem z glowy.a sonde bede szukal,moze znajde
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co piszesz o tych rurkach z kata,to masz skrzynie manuala(przynajmnej tak pisze na autozone),sonde mozesz dobrac z byle jakiego europejskiego forda,ten sam gwint,moze byc 4 przewodowa,wtedy popielaty przewod(dodatkowa masa)laczysz gdzies do masy,ja mialem kumla w fordzie wiec mi przyniosl worek uzywek dobrych,jakbys mial dojscia,zacznij kombinowac z sprawnymi uzywkami.Mozesz sobie nawet miernikiem sprawdzic jak pracuje(oczywiscie lepszy bylby oscyloskop).Podpinasz miernik na czarny przewod(sygnalowy) oraz do masy,na pracujacym silniku obserwujesz czy napiecie faluje od ok.0.1V do 1V,jesli tak to powinno byc wszystko ok,po cholere bawic sie zaraz w koszty ponad 100 za nowa,powodzenia Laughing
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mirozory
*
*


Dołączył: Jan 24, 2006
Posty: 5

PostWysłany: Nie Sty 28, 2007 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zawor egr jest oryginalnie ,skrzynia od nowosci automatyczna ,jestem drugim wlascicielem ,wizualnie brak jakichkolwiek ingerencji w tym aucie po za mna,wymieniana mialem skrzynie bo spalila sie tarczka 1 biegu i ruszal z drugiego,skrzynie wylicytowalem na alegro za stowke niby po wypadku wiec kupilem w ciemno jeszcze nadodatek z forda tempo ale przez to moze tak tanio ,byla uszkodzona pompa tzn.kawalek zeba sie ukruszylo i pompa sie zablokowala,przy okazji ukrecil sie pret napedzajacy pompe ,pompe rozebralem ,wyczyscilem z opilka ktory wpadl pomiedzy zebatki,wybilem kawalek tego preta ktory sie ukrecil w pompie i skrzynie zawiozlem do mechanika zeby ta skrzynie zalozyl a tamta wyciagnal ,oczywiscie pret przelozyl z uszkodzonej,od wrzesnia jezdze tym taurusikiem,na razie nienarzekam ,ostatnio padl mi silnik krokowy ale jak uslyszalem cene sciagniecia to sie przestraszylem i sam naprawilem ,a co do uzywki to strach kupowac do takiego starego auta uzywany,sam zawor egr moze nie dziala bo brak jest elektrozaworu podcisnieniowego i przewodow,ale to niestety bylo wyciagniete za poprzedniego wlasciciela i naszczescie tylko to,a sonde lambda mam z poprzedniego taurusa to niebede musial kupowac i mysle ze stara sonda tam bedzie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group