www.asu.pl :: Zobacz temat - Voyager 2.5 TD 95 r. Brak ładowania akumulatora.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Voyager 2.5 TD 95 r. Brak ładowania akumulatora.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
szacho
*
*


Dołączył: Jun 14, 2009
Posty: 7

PostWysłany: Nie Cze 14, 2009 11:38    Temat postu: Voyager 2.5 TD 95 r. Brak ładowania akumulatora. Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam pytanie.
Podczas jazdy złapała mnie duża ulewa, po odpaleniu silnika alternator przestał ładować. Czy to możliwe ze to przez ulewę?
Jeżeli tak to co mogło się stać ? Czy alternator mógł ulec zniszczeniu?

Czy warto wyciągać alternator i go rozbierać czy najpierw lepiej sprawdzić coś innego, ale co ?

Dodam, że wymieniłem po tym zdarzeniu akumulator na nowy. Dodatkowym znakiem braku ładowania jest brak obrotomierza i prędkościomierza.

Aha, wcześniej przed awarią zapalała mi się i gasła kontrolka od aku( był kiepski akumulator i wymieniłem na nowy bo myślałem że to przez to) ale obrotomierz i prędkościomierz działał prawidłowo. Teraz też zaraz po odpaleniu się zapala później gaśnie i znowu się zapala.

Niedawno kupiłem ten samochód i nie jestem w nim jeszcze obeznany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Nie Cze 14, 2009 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz sporo do sprawdzenia najpierw elektrykę i konserwację jej oraz szczotko trzymacz.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szacho
*
*


Dołączył: Jun 14, 2009
Posty: 7

PostWysłany: Nie Cze 14, 2009 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli najlepiej wymontować alternator i sprawdzić go? Szkoda tylko że jest on w tak ch... miejscu że ciężko się do niego dostać - kupa roboty. A jeżeli to nie on to szukać gdzie indziej ?

Bezpieczniki sprawdzałem i wygląda na to, że wszystkie są ok.

A jest coś zamontowane między aku a alternatorem aby można było to sprawdzić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Nie Cze 14, 2009 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podjedź do elektryka zrobi pomiar bez rozbierania ,jak będzie wskazywał ładowanie to będziesz szukał dalej a szczotki sprawdzisz po pomiarze ewentualnie popytaj o rozmiar szczotek można dopasować z pojedyńczych sztuk.

I pamiętaj konserwacja elektryki bo inaczej nie pojedziesz a jak wspomniałeś o pogodzie deszczowej to już samo się wyjaśnia.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szacho
*
*


Dołączył: Jun 14, 2009
Posty: 7

PostWysłany: Nie Cze 14, 2009 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jutro będę szukał jakiegoś elektryka i zobaczymy co będzie, na klemach sprawdzałem wczoraj nie ma ładowania - stąd wiem, że musi coś być na rzeczy z ładowaniem. Mam nadzieję że szybko uwinie się i jutro autko będzie sprawne Very Happy

To jest to, że alternator jest nisko koło nadkola, a nie jak w vw czy audi u góry gdzie ładny dostęp i najbardziej sucho. No ale ideałów nie ma Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group