www.asu.pl :: Zobacz temat - Poziom paliwa
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Poziom paliwa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
ktadeusz2
*
*


Dołączył: Oct 10, 2007
Posty: 13

PostWysłany: Czw Paź 11, 2007 11:46    Temat postu: Poziom paliwa Odpowiedz z cytatem

Witam! Mam problem z odczytem wskazań paliwomierza. Polega to na tym, że mając nawet resztki paliwa on wskazuje na około 15l.Po zatankowaniu wskazówka unosi się i w trakcie ubywania paliwa obniża się.
Parę razy dałem się nabrać,że jeszcze paliwo jest a tu okazuje się, że już się kończy.Czasami podczas uruchamiania silnika wskazania sa prawidłowe,ale podczas jazdy licznik wskazuje wyższy stan.Gdzie szukać przyczyny?
Tadeusz :?:
_________________
TADEUSZ
Plymouth G.Voyager 3,3l./98r
sekwencja PRINCE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Paź 13, 2007 1:06    Temat postu: wskaznik Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem wskaznik bedzie ok a problem bedzie w zbiorniku (plytka). Wskaznik mozesz sprawdzic podlaczajac do komputera ktory przetestuje linik i jego wszystkie wskazniki....
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DaRu
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 117

PostWysłany: Czw Paź 25, 2007 9:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam dokładnie ten sam problem. Zarówno wskaźnik jak i komputer pokazuje że mam jeszcze paliwa na co najmniej 60km... a tu zonk. Silnik gaśnie. Kiedyś tak mnie zaskoczył na drodze, gdy wracałem latem nota bene od Asu Laughing Od tego czasu pilnuję aby na komputerze nie przekroczyć magicznej 60tki. Bo średnio mi się uśmiecha drałowanie na pieszo do najbliższego CPNu. Rolling Eyes
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 - 05r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ktadeusz2
*
*


Dołączył: Oct 10, 2007
Posty: 13

PostWysłany: Czw Paź 25, 2007 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak - w takiej sytuacji pilnowanie się jest jak najbardziej wskazane.U siebie zauważyłem już parę razy w momencie gdy zmieniał mi się cykl pracy z benzyny na gaz wskaźnik paliwa pokazywał właściwy stan paliwa.
Trwało to tylko przez czas do momentu wyłączenia silnika a po ponownym jego odpaleniu wskazania były znowu błędne.Nie sądzę aby centrala od gazu miała coś z tym wspólnego. Najprawdopodobniej rację będzie miał ASU i może to faktycznie płytka -ale o którą chodzi?
Czekam na podpowiedź
Pozdrawiam
_________________
TADEUSZ
Plymouth G.Voyager 3,3l./98r
sekwencja PRINCE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Paź 25, 2007 17:01    Temat postu: płytka Odpowiedz z cytatem

Płytka przy obudowie pompy paliwa....
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ktadeusz2
*
*


Dołączył: Oct 10, 2007
Posty: 13

PostWysłany: Czw Paź 25, 2007 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Diękuję ! Czyli muszę ściągnąć zbiornik paliwa,wyciągnąć pompę i będzie wszystko wiadomo. Zrobię to przy okazji wymiany napinacza
Jeszcze raz dzięki
_________________
TADEUSZ
Plymouth G.Voyager 3,3l./98r
sekwencja PRINCE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DaRu
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 117

PostWysłany: Czw Paź 25, 2007 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał? A ile to kosztuje? i czy naprawiłbyś mi to u siebie podczas najbliżej wizyty serwisowej...tzn. za kilka miesięcy Laughing
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 - 05r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rabsystem
*
*


Dołączył: Oct 24, 2007
Posty: 59
Skąd: MirkĂłw koło Wrocławia

PostWysłany: Pon Lis 12, 2007 8:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Wam wszystkim,
Zawsze jak tankowałem paliwo do pełna to komputer pokazywał, że mogę przejechać około 550km. Ostatnio wlałem do pełna i tu niespaodzianka - 260km. Teraz się zastanawiam, czy nie wlało sie do pełna chodź wskaźnik pokazywał MAX i pistolet odbił na stacji, czy też przelicza sobie średnią spalania ( około 16l/100km ) i jakaś dziwna średnia wychodzi, a może jest coś innego ale co ??

- mam instalację gazową
_________________
Grand Caravan 3,8l 02r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group