www.asu.pl :: Zobacz temat - kompresor klimatyzacji DURANGO 5,7
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

kompresor klimatyzacji DURANGO 5,7

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
SMOK
*
*


Dołączył: Aug 04, 2006
Posty: 15
Skąd: w-wa

PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 15:35    Temat postu: kompresor klimatyzacji DURANGO 5,7 Odpowiedz z cytatem

potrzebuje pomocy jaka moze byc przyczyna notorycznego zacierania sie komprsora klimatyzacji w Durango 5,7. Zatarł sie już trzeci kompresor.
Co moze byc przyczyna ? zacierają sie po okołu 1000 km
Zakłady które dokonały wymiany zaklinają sie ze wykonały w swoją prace rzetelnie i prawidłowo dokonały czyszczenia układu.
Może czegoś nie wiedzą ?
Z góry dziekuje za pomoc.

SMOK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 16:30    Temat postu: olej Odpowiedz z cytatem

Jesli zalaly odpowiedni olej to nie powinno byc problemu. Ewentualnie moze czujnik cisnieniow siedzi i nie wylacza kompresora lub wylacza go zapozno. Ewentualnie czy w momencie wlaczenia kompresora wlacza sie wentylator ??

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
SMOK
*
*


Dołączył: Aug 04, 2006
Posty: 15
Skąd: w-wa

PostWysłany: Wto Maj 15, 2007 8:47    Temat postu: DURANGO 5,7 Odpowiedz z cytatem

W tym momencie to nie wiem czy sie włacza wentylator bo mam zatarty kompesor i chyba nie jest dobrym pomysłem włączeniem go do pracy.
A jak zdiagnozowac błedne działanie czujnika cisnienia?.
Własciwie mam jeszcze jeden zatarty kompresor (wcześniejszy) moze znacie jakiegoś eksperta który na podstawie zatartego kompresora ustalił by przyczyne? jestem skołonny zapłacic za taką ekspertyze a kompresor moge przesłac pocztą.

Pomocy bo lato idzie !

SMOK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Maj 15, 2007 11:48    Temat postu: hmmm Odpowiedz z cytatem

Hmmm. Nie znam nikogo takiego. Działąnie czujnika mozna sprawdzic komputerem diagn. lub miernikiem ale trzeba znac wartosci napiecia (czyli jakie napiecie odpowiada jakiemu cisnieniu...)

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
SMOK
*
*


Dołączył: Aug 04, 2006
Posty: 15
Skąd: w-wa

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 16:06    Temat postu: durango kompresor Odpowiedz z cytatem

Czy mozliwe jest ze w silniku Durango 5,7 mogą występowac różne kompresory (tz inne w 2004 i inne w 2005).
Gdzie moge to sprawdzic na po VIN-ie ?
_________________
SMOK

DODGE DURANGO 5,7 HEMI 04 gaz JTG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według tego sklepu http://tiny.pl/dbr9 w rocznikach 2004 i 2005 sa użyte te same kompresory 10S17E

Tutaj masz używany kompresor na ebay http://tiny.pl/dbrc
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
SMOK
*
*


Dołączył: Aug 04, 2006
Posty: 15
Skąd: w-wa

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek34 napisał:
Według tego sklepu http://tiny.pl/dbr9 w rocznikach 2004 i 2005 sa użyte te same kompresory 10S17E

Tutaj masz używany kompresor na ebay http://tiny.pl/dbrc


Według tego sklepu to i rocznik 2006 ma ten sam kompresor.

Natomiast kontaktowałem się już wcześniej z tym sprzedawcą z ebay'u w sprawie tej klimatyzacji i on powiedział, że ten kompresor nie podejdzie Sad

Więc już sam nie wiem- no chyba, że gościu myślał, że chodzi o Durango I-szej generacji, aczkolwiek w tym modelu nie było silnika 5,7...

Question Question Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja bym bardziej polegał na tym co podaje sklep bo chyba sam widzisz że mają dośc duży wybór części do A/C do różnych samochodów i tak myślę że ta sprzężarka z ebaya to jest od innego silnika.

Na ebayu też jest kilku innych sprzedawców którzy sprzedają regenerowane sprężarki ale do mniejszych silników wyślij do nich zapytania o sprężarkę do twojego silnika może mają w sprzedaży ale nie wystawili. Oni bardziej będą kompetentni jak gośc z tej jednej aukcji który głównie sprzedaje używane częśći z rozbiórki samochodów.

Dla mnie dziwną rzeczą jest to że trzy różne sprężarki zatarły się tak szybko, coś musi być nie tak w instalacji no bo chyba nie można tych fachowców podejrzewać o to że nie dodali oleju kiedy nabijali układ czynnikiem
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie sie dwa razy sprezarka zacierala w Seacie, a pozniej jak oddalem do innego warsztatu okazalo sie, ze w ukladzie byly opilki metalu. Wymi porzadnie caly uklad, wlacznie z chlodnica i nic sie wiecej zlego nie dzialo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
SMOK
*
*


Dołączył: Aug 04, 2006
Posty: 15
Skąd: w-wa

PostWysłany: Nie Lip 22, 2007 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla zasady i pełnej informacji,

wymieniłem

-kompresor
-chłodnice
-osuszacz

i ponownie została wypłukana i nabita instalacja
narazie dział mam za soba jakies 500 km
zobaczymy jak dalej mam nadzieje ze bedzie ok.
bede informował,


SMOK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group