www.asu.pl :: Zobacz temat - Stuki w silniku - Bardzo prosze o pomoc!
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stuki w silniku - Bardzo prosze o pomoc!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
obeliksss
*
*


Dołączył: Nov 15, 2006
Posty: 17

PostWysłany: Sro Lis 15, 2006 23:04    Temat postu: Stuki w silniku - Bardzo prosze o pomoc! Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich! dodam tylko ,że jestem nowy na forum i użytkuje pt cruisera z 2001r. 2,0l w automacie, o przebiego około 150tyś km i mam problem proszę o pomoc.

Sprawa przedstawia sie nastepująco auto chodzi lux niebierze oleju itp itd.
ale cały czas słyszę stuk rytmiczny puk (2sek.) puk (2sek.) puk itd.... delikatny oczywiście na biegu jałowym jak jade niesłychać tego poprostu szum powietrza itp. raczej niesłychać aby było to od góry silnika ani jakoś specjalnie od dołu porostu to słychać.

Druga sprawa ,która mnie przeraza jest coś takiego gdy gasze auto słysze jakby coś chwile jeszcze sie kreciło (tak jak byśmy lekko złuzytym łożyskiem w ręku zakrecili) . W Piątek jadę do mechanika więc obadam sprawe dokładnie. Lecz bardzo bym prosił o podpowiedź spokoju mi to niedaję i spać niemoge:)

Pozdrawiam. Maciek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Czw Lis 16, 2006 8:24    Temat postu: stuki Odpowiedz z cytatem

witam
czy to stukanie ma wplyw na prace silnika na wolnych obrotach tzn czy jest roznica w pracy z okresu przed stukaniem ? i czy dziala w twim aucie klima ?
pozdro Wink
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
obeliksss
*
*


Dołączył: Nov 15, 2006
Posty: 17

PostWysłany: Czw Lis 16, 2006 9:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam!

wiec tak klima działa (chyba )ale czy jest właczona czy nie stuki są praca na wolnych obrotach jest troche dziwna mianowicie tak jak by coś sie chciało uruchamić (np. wiatraK) to obroty spadją auto nie gaśnie taka próba powtarza sie na wolnych obrotach w cyklu co (około 10s.) (Mam cichą nadzieje że to nie panewki) stuk się raczej nie nasila po dodaniu gazu lecz wyraznie przyspiesza. (dodam że niejest to stuk głośny) przy otwartej masce jak słysze paski itp to go praktycznie nie słychać jak zamknę maskę to tak.

a druga sprawa jest jakby związana ze skrzynią gdy staje wrzucam P i gasze auto to jest coś takiego słysze jakby coś chwile jeszcze sie kreciło (tak jak byśmy lekko złuzytym łożyskiem w ręku zakrecili)

pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Czw Lis 16, 2006 9:24    Temat postu: Re: stuki Odpowiedz z cytatem

wader71 napisał:
czy dziala w twim aucie klima ?
pozdro Wink


tak z ciekawosci to zapytam co ma to wspolnego, bo u mnie klima nie dziala i stuka rownomiernie co 0.5sek, i nie ma znaczenia czy obroty rosna..zawsze rownomiernie stuka...tak stukalo tez latem, nabilem klime, zaczela dzialac, teraz znow nie dziala, podejrzewal ze czynnik spiernicza, tylko co ma wspolnego ten stukot? Wink
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
obeliksss
*
*


Dołączył: Nov 15, 2006
Posty: 17

PostWysłany: Czw Lis 16, 2006 9:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam!

jeśli jest to stuk z klimy to bym sie ucieszył Smile nawet . bo wiecie człowiek sobie coś wklepie do głowy żę panewki czy coś i spać niemogę.

jeszcze jak ktoś by mi odpowiedzieć zechciał co to za dziwny dzwięk po zgaszeniu samochodu.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Czw Lis 16, 2006 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spróbuj wyłączyć klimę, poczekaj chwilę i wyłącz silnik. Jeśli nie ma syczenia to (tak jak ja kiedyś) niepotrzebnie się denerwujesz, gdyż to gaz od klimy się rozpręża. Jeśli mimo wyłączonej klimy masz syczenie - to proś innych o pomoc. W Windstarze mam tylko jedną pozycję w której nie działa klima - sprawdź u siebie. Może te stuki też są od klimy.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
obeliksss
*
*


Dołączył: Nov 15, 2006
Posty: 17

PostWysłany: Czw Lis 16, 2006 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Wiec tak wyłączyłem klime i jest wszystko ok!!! hehehe.
tylko te ma stuki w silniku qrde blade

Pozdrawiam.
Bardzo fajnie ,żę jest takie forum i tacy pomocni ludzie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Czw Lis 16, 2006 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siema
darryl jak widzisz nie chodzilo mi o stuki ale o to toczace sie "łożysko" u obeliksssa- jak mu sie wydawalo wiec klima ma wlasnie to wspolne z moja wypowiedzia .
jezeli chodzi o stuki to stawial bym -choc moge sie mylic- na hydrauliczny popychacz ktoregos zaworu ale to warunek, ze silnik troche nierowno pracuje na wolnych obrotach przy tych stukach trudno to dokladnie okreslic na odleglosc ....
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
obeliksss
*
*


Dołączył: Nov 15, 2006
Posty: 17

PostWysłany: Czw Lis 16, 2006 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

tez mi sie tak wydaje . teraz mam pytanie na ile jest to grozne dodam ,że wlany olej mobil1 5w-50 i czy przy przebiegu 150 tyś km nie czas zmienic na jakiś np. półsyntetyk czy mineral. I jaki jest koszt naprawy popychaczy i czym grozi jazda z takim uszkodzeniem. A tak na mrginesie jak z zywotnością tych motorków 2,0 16v.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Czw Lis 16, 2006 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z syntetykow do takiego przebiegu to bym sie tylko valvoline maxlife odwazyl wlac Wink
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
obeliksss
*
*


Dołączył: Nov 15, 2006
Posty: 17

PostWysłany: Czw Lis 16, 2006 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Autko cały czas na tym lata oleju tylko czy czas nie zmienic na inny właśnie mineral czy półsyntetyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
obeliksss
*
*


Dołączył: Nov 15, 2006
Posty: 17

PostWysłany: Czw Lis 16, 2006 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiec tak koledzy ten stuk niesustał w silniku on raczej ma charekter takiego wsadzonego plastiku w szpryche takie ( terkotanie ) niejest strasznie głośne lecz normalnie to słychać i mam pytanie bo wydaje mi sie żę jest to od dołu silnika jak wszdziłem głowe pod samochód (PANEWKI) wiec jeśli sie okaze ze to panewki to co robić !!!!!!! naprawiac czy kupować drugi silnik dodam tylko ,że jestem z ostrołęki i do wrocka mam bardzo daleko więc zostają tylko miejscowe warszaty . Proszę o pilną odpowiedz i porade!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
obeliksss
*
*


Dołączył: Nov 15, 2006
Posty: 17

PostWysłany: Czw Lis 16, 2006 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha dodam tylko ze terkotanie jest cały czas czy zimny czy ciepły silnik a moze to poychacze sam juz niewiem i chyba wpadam w panike cały czas siedze i słycham silniczka:( Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Czw Lis 16, 2006 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panewki odpadaja bo maja inny odglos taki gluchy i slychac je zazwyczaj podczas podwyzszania obrotow a nie na wolnych no i cisnienie oleju by spadalo jak jest goracy a o tym nic nie piszesz . Musisz pojechac z tym do mechanika zeby tego posluchal ja na odleglosc nie odwaze sie tego diagnozowac poniewaz latwo tu o pomylke ale stawiam na popychacz
powodzenia
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
obeliksss
*
*


Dołączył: Nov 15, 2006
Posty: 17

PostWysłany: Czw Lis 16, 2006 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Wielki za słowa otuchy Smile jutro jade do mechanika wiec dam znać co i jak .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
obeliksss
*
*


Dołączył: Nov 15, 2006
Posty: 17

PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

wiec taka dziwna sprawa jest : zajrzałem wczoraj na bagnecie ile mam oleju okazało się że na min. wiec dolałem pod max zapaliłem samochód i przejechałem się po mieście i nic puka dalej !! wiec umówiłem sie w serwisie w łomży oddalonej od ostrołęki o około 40 km ( www.saam.pl )
odpaliłem samochodzik tyka dalej wiec ruszyłem jechałem ze stałą predkością ok 120 km/h dojechałem do serwisu a ty cisza! silnik pracuje jak nowy !!!!!! pare razy gasiłem i zapalałem i nic nie tyka !!! chodzi jak zegarek. Co otym myśleć !!! Niemam pojecia co jest grane czy ktoś mógłby to wyjaśnić w logiczny sposób.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 18:57    Temat postu: Re: Stuki w silniku - Bardzo prosze o pomoc! Odpowiedz z cytatem

[quote="obeliksss"]

Sprawa przedstawia sie nastepująco auto chodzi lux niebierze oleju itp itd.

wiec skad min na bagnecie ??
upieram sie przy swoim i zachecam do lektury oto link:

http://www.zss.pl/~moto/www_popychacze/popychacze00.htm

w silnikach ,ktore nie maja walka rozrzadu w glowicy popychacze sa umieszczone w srodkowej czesci silnika nad walkiem rozrzadu stad stuk ciezki do zlokalizowania . Jezeli sa zuzyte gubia cisnienie i stad stuk . jechales ok 30 min popychacz zostal zasilony swiezym olejem i przestal stukac TO WSZYSTKO i bedzie ok az znowu przy jezdzie np miejskiej straci zapas oleju
powodzenia
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
obeliksss
*
*


Dołączył: Nov 15, 2006
Posty: 17

PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

ok rozumiem wszystko chodzi oto ,iż olej niebył dawno wymieniany ponad 15 tyś stąd ubytek ok 0,7 l.(miedzy innym dlatego pojechałem tam.) rozumiem ,że mogą być wyrobione popychacze jak długo mozna tak jezdzic i czym ewentualnie to grozi i jak wyglada sprawa naprawy tych elemntów (przyblizone koszty ,czas naprawy)

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
obeliksss
*
*


Dołączył: Nov 15, 2006
Posty: 17

PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Bardzo proszę czy mógły mi ktoś odpowiedzieć na to pytanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group