www.asu.pl :: Zobacz temat - olej w skrzyni biegów ford windstar 3l 98r
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

olej w skrzyni biegów ford windstar 3l 98r

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
marek3107
*
*


Dołączył: Feb 21, 2010
Posty: 3

PostWysłany: Pią Lut 26, 2010 21:58    Temat postu: olej w skrzyni biegów ford windstar 3l 98r Odpowiedz z cytatem

panowie kupiłem i co dalej jezdzi sie super ale powoli sa drgania przy zwalnianiu trrrrrrrrrrrrrr pomocy mam kupic nowa skrzynie robie durzo kilometrów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sob Lut 27, 2010 3:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niekoniecznie. Wibracje i drgania w Fordach to sa najczesciej objawy typowe dla dawno nie zmienianego albo nieodpowiedniego oleju w transmisji.Ford zaleca wymiane w warunkach ciezkich co 21.000 mil (30.000km)l.Jazda w Polsce odpowiada ciezkim warunkom - auto pracuje,a kilometrow malo przybywa. Konieczna jest calkowita wymiana starego oleju (tzw.dynamiczna) oraz wymiana filtra.Rocznik 98 wymaga oleju MERCON V (koniecznie).Zwykly Mercon nie powinien byc uzyty. Do tej operacji potrzeba co najmniej 12 litrow oleju.Usterka powinna zniknac."""Idealnym i sprawdzonym olejem na podniszczona skrzynie Forda jest Castrol High Mileage http://www.castrol.com/castrol/sectiongenericarticle.do?categoryId=9018758&contentId=7033928 tylko nie wiem czy jest on dostepny w Polsce.""""""Jeszcze wazna uwaga w kwestii oleju - Windstar 3.0 r.98 montowane byly dwa modele skrzyn AX4S .Jesli data produkcji auta jest przed 9/9 1997 to ma skrzynie F78P-7000AA PNA-WA i do tej ewentualnie moze byc MERCON. A jesli data jest po 9/9/1997 to jest skrzynka F88P-7000AA PNA WE1 i do niej powinien byc tylko MERCON V . A wiec jezeli do starszej skrzynki dasz MERCON V to jej praca sie tylko polepszy,natomiast jak do nowszej dasz zwykly MERCON to beda pojawiac sie problemy .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekz
*
*


Dołączył: Dec 15, 2007
Posty: 326

PostWysłany: Sob Lut 27, 2010 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy problem z identyfikacją skrzyni od siebie radzę przeczytać co piszą na miarce. Sam miałem w tym roczniku i pisało wyraźnie MerconV. Poza nawiasem ciekawy temat jak na problem z silnikiem Wink
_________________
Windstar 3.0 '97 - ręka noga mózg na ścianie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group