www.asu.pl :: Zobacz temat - Chrysler Voyager 3.3 , mokro spod klawiatury zaworów
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chrysler Voyager 3.3 , mokro spod klawiatury zaworów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Lysyxmv6
*
*


Dołączył: May 04, 2008
Posty: 196
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Lip 19, 2008 20:43    Temat postu: Chrysler Voyager 3.3 , mokro spod klawiatury zaworów Odpowiedz z cytatem

Witam...
Mam do kupienia GV 3.3 98 rok z przebiegiem 195tyś.
Jest mały problem tak mi sie bynajmniej wydaje,jest mokro koło klawiatury zaworów z jednej i z drugiej strony.Nie wiem czy to poważna sprawa i czy tym się martwić,nie wiem czy uszczelnienie tu pomoze.Proszę o radą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Sob Lip 19, 2008 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W najlepszym wypadku tylko wymiana uszczelki pod deklem,zależy jak silnik pracuje głośno ,cicho,stuka,wchodzi w obroty na P i w jeżdzie,wycieki uszczelnia się od góry do dołu więc jeśli ciecze z góry to ciężko stwierdzić czy od dołu coś nie przecieka Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Przemok
*
*


Dołączył: Jun 12, 2008
Posty: 133
Skąd: Opole

PostWysłany: Nie Lip 20, 2008 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jak tylko mokro a reszta jest OK, to nie ma co się martwić - wymieniasz uszczelki pokryw (na początku możesz je trochę podokręcać, ale nie wiadomo na jak długo to wystarczy) i jeździsz. Oczywiście sprawdź też poziom oleju.
_________________
Grand Voyager Town&Country 3,8 2002 Grand Voyager Town&Country 3,8 1997 lpg/pb sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Nie Lip 20, 2008 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli na odpowietrzeniu pokrywy zaworow jest zatkany lub nie sprawny zawor PCV moze powodowac wyciskanie oleju nawet spod nowych uszczelek.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lysyxmv6
*
*


Dołączył: May 04, 2008
Posty: 196
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lip 24, 2008 20:25    Temat postu: Chrysler Voyager 3.3 , mokro spod klawiatury zaworów Odpowiedz z cytatem

Wymyłem ten wyciek i włączyłem silnik i obserwowałem co sie dzieje,i zauważyłem że olej zaczyna sie wydobywać nie spod uszczelki a spod suby która trzyma pokrywe.Nie wiem jakie to sruby czy calowe czy metryczne,bo uszczelke to bym sobie sam wymienił
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pią Lip 25, 2008 8:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skontroluj sobie zawor PCV,znajduje sie z prawem rogu pokrywy zaworow,na krociec pod ktorym a raczej wewnatrz niego wchodzi gumowa rurka.

_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lysyxmv6
*
*


Dołączył: May 04, 2008
Posty: 196
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Lip 25, 2008 20:13    Temat postu: Chrysler Voyager 3.3 , mokro spod klawiatury zaworów Odpowiedz z cytatem

Co to jest ten zawór PCV i jak sie go sprawdza i jaka pełni role Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sob Lip 26, 2008 8:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawor PCV,zwany specjalistycznie "zaworem odpowietrzającym skrzynię korbową" , ma na celu (jak sama nazwa wskazuje) odprowadzać nadmiar gazów ze skrzyni korbowej.Jego zatkanie(niesprawnosc) moze powodowac nierowna prace na wolnych obrotach.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lysyxmv6
*
*


Dołączył: May 04, 2008
Posty: 196
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Lip 26, 2008 8:56    Temat postu: Chrysler Voyager 3.3 , mokro spod klawiatury zaworów Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o prace silnika to chodzi bardzo ładnie,ciuchutko i równo,ale nic zerknę dzisiaj na to .A wiedz może kolego jakie sruby sa: calowe czy metryczne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group