www.asu.pl :: Zobacz temat - caravan bierze olej
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

caravan bierze olej

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
kubekczewa
*
*


Dołączył: Oct 23, 2008
Posty: 70
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 1:40    Temat postu: caravan bierze olej Odpowiedz z cytatem

jestem dosc swiezym posiadaczem zacnego amerykanskiego wozu Very Happy -dodge grand caravan 2005, silnik 3800 oczywiscie gazior Smile jezdze mojm fotelem na biegunach glownie na trasie z predkosciami od 100 do 140 na autostradzie, przebiegi w ciagu miesiaca to okolo 4000km, okazalo sie ze silniczek bierze ok 200-250 ml na kazdy tysiaczek pochlonietych km Confused , wycieków nie ma, dymic nie dymi, odpala pieknie jak na V6 przystało i generalnie miód malina, przebieg calkowiaty to 80 tys mil, w miejscu gdzie od lat wymieniam olej powiedzeli mi zeby sie nie martwic bo auta tak maja i to wcale nie jest duzo- ponoc pasaty i golfy biora wiecej i to jako nowe, ja sie jednak martwie Shocked Panowie pomozcie! bac sie czy nie?????? moje poprzednie autka nie braly oleju a byly troszke gorszej klasy- nawet polonez nie brał, mimo ze zrobilem nim 200tys!! moge spokojnie spac w nocy , czy mam drżeć o moje maleństwo????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 8:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdz tylko czy przy odpalaniu na zimnym nie pojawia sie na krotko blekitny dymek,bo jesli tak to prawdopodobnie do wymiany bylyby uszczelniacze zaworow,ktore przy gazie twardnieja szybciej ze wzgledu na wyzsze temperatury spalania.Ale nie jest to powod do paniki,spokojnie moze poczekac na cieplejsze dni.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nic sie nie martw! 250ml jest jak najbardziej dopuszczalne! pozatym zuzycie oleju wzrasta w zimie, na krotkich dystansach, przy wysokich predkosciach obrotowych..
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w porownaniu do norm spalania oleju silnikowego jakie maja w gwarancjach zapisane nowe europejskie auta twoje spala ilosci aptekarskie. moj ponton wprawdzie nie bierze oleju ,ale moze nie mam okazji sie dowiedziec bo zmieniam co 6-8 tys.km.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nooo Daro ale ty masz podejście aptekarskie 6 8 tyś i wymiana.
Mój lekarz tak o mnie nie dba. Very Happy Wink
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kubekczewa
*
*


Dołączył: Oct 23, 2008
Posty: 70
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje Panowie- bede mogl spac spokojnie Very Happy , co do dymku to nie zauwazylem aby dymil, ale bede sie temu bacznie przyglądał- pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert0708
*
*


Dołączył: Jan 16, 2009
Posty: 8

PostWysłany: Sob Lip 18, 2009 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie . Też bylem tym zaskoczony. Przyzwyczaiłem się w Polsce, że samochód nie ma brac oleju a jak bierze to coś jest nie tak. Ale tu (Toronto) zaprzyjaźniony mechanik powiedział mi że to normalne i po prostu trzeba dolać. Tak się to skończyło. Poprostu dolewam co jakiś czas. A alej zmieniam co 5tys km. Tak tu zalecają !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group