www.asu.pl :: Zobacz temat - Łożyska alternator windstar 96 3.8l
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Łożyska alternator windstar 96 3.8l

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Wto Wrz 04, 2007 15:54    Temat postu: Łożyska alternator windstar 96 3.8l Odpowiedz z cytatem

czy ktokolwiek wie jakie w tym alternatorze powinny być łożyska.
ta operacje chce wykonać sam. bo jak mi zaśpiewali 160zł za nabicie praską 2ch łożysk to goscia wyśmiałem.... rozumiem 100zl.. fatyga+trzeba mieć praskę..

zatem szukam łożysk .. praskę mam... chęci też... operacja banalna (się wydaje Wink )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Wrz 04, 2007 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobie ci remont za 50zl+2 browarki przy robocie.
Wyciagasz alternator,najwiecej ceregieli to odkrecenie wentylatora i kola pasowego,rozkrecasz alternator,rozkladasz na dwie polowki,najlepiej zaopatrzyc sie w sciagacz do lozysk,chociaz mi sie udaje bez,lozyska w dlon potem do sklepu po nowe.Kup odrazu szczotki do wymiany,bardzo drobnym papierem przeczysc komutator.A teraz maly knif przy zakladaniu lozysk,wirnik zaraz po demontazu starych lozysk wloz do zamrazarki,po zakupie nowych lozysk wsadz do piernika na jakies 60st.,nie wiecej zeby smar sie nie wytopil.Potem montaz idzie latwo.Wazne przed wkladanie wirnika z lozyskiem do obudowy od strony szczotkotrzymacza zablokuj szczotki jakims drobnym wiertelkiem,tzn.wciskasz szczotki max.do srodka szczotkotrzymacza a przez otwor w obudowie na zewnatrz,na wysokosci szczotkotrzymacza wsuwasz powoli wiertelko(np.fi 2mm).Po wsadzeniu od tej strony wirnika i skreceniu calosci wiertelko mozesz wyciagnac,szczotki powinny wskoczyc na swoje miejsce na komutatorze.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Wto Wrz 04, 2007 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam praske wiec bedzie z górki Smile za 50zl to chętnie bym sobie z tobą wypił te 2 pivka Smile przy robocie takiego alternatora. problem w tym ze nie wiem jakie łożyska, a w mojej betonowej wsi nie ma za duzo sklepów z łożyskami .. Neutral i chce wiedziec wcześniej jakie mam kupic Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Wrz 04, 2007 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja mam szczescie u mnie na wiosce(doslownie) jest sklep z lozyskami,paskami,sciagaczami i uszczelniaczami,nie wiem gdzie ty mieszkasz ale to beda zwykle lozyska kulkowe,jednorzedowe
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Wto Wrz 04, 2007 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wieś betonowa szczecin Smile

jakieś tam zakłady są .. tyle że szczecin rzeką podzielony jest .. Smile ci z przeciwnych brzegów sie nie lubią Wink a mostów mamy aż 2 .. oddalone od siebie o 10km Razz
jutro chyba walczę .. Smile zobaczę jak będzie z czasem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2007 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oddałem do naprawy jednak .. po godzinie myślenia jak go rozłożyć nie uszkadzając .. dałem spokój

UPDATE

założone.. troszkę mniej piszczy .. teraz pytanie do tych co regenerowali pompę wspomagania Smile


BTW,
spotkałem bardzo niezadowolonego właściciela windstara.. 95' 3.8l ... rozżalony ze największa wtopa jego życia ..

a problem miał tez taki jak ja. nowe wahacze założone na przód, zakupione gdzieś w necie w Polsce. po tygodniu rozgięły mu sie mocowania - gniazda w zwrotnicach .. Neutral

ja mam z jedna zwrotnica taki patent. teraz nie wiem czy wymieniać zwrotnice czy sobie darowac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2007 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze nie wymieniałem/regerowałem pompę wspomagania, ale w Pń jest sklep w którym kupujesz regenerowaną pompę, płacisz kaucję którą zwracają jak oddasz im starą pompę. Przynajmniej w jeden dzień masz załatwioną sprawę. Może zrobią to samo wysyłkowo i bezpośrednio od zakładu który regeneruje.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2007 0:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oo daj mi na nich namiar Very Happy
ile zaplaciles za wspomaganie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group