www.asu.pl :: Zobacz temat - Odpowietrzenie PONTIAC Trans Sport 2,3
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Odpowietrzenie PONTIAC Trans Sport 2,3

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
fredt30
*
*


Dołączył: Sep 15, 2007
Posty: 15

PostWysłany: Sro Paź 24, 2007 20:41    Temat postu: Odpowietrzenie PONTIAC Trans Sport 2,3 Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,słabo sie nagrzewał tzn z nagrzewnicy leciało nie za ciepłe powietrze,wymieniłem termostat bo za szybko sie otwierał (wymiana makabra w PTS 2,3 16V 95') i teraz 80% chlodnicy od dołu jest zimne ,góra jest goraca ale dół zmny,odpowietrzyłem srubka w obudowie termostatu,wyleciało powietrze ale nadal chlodnica na dole zimna,wyginalem weze i nic,jest gdzieś w tym aucje jeszcze jakaś śrubka ? -) Macie jakiś patent
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Sro Paź 24, 2007 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ogrzewanie jest już OK??
Sprawdz poziom płynu w chłodnicy na zimnym silniku.
Przejedżze 2-3 km i pozostaw samochód na włączonym silniku. Obmacaj chłodnice do momentu włączenia się wentylatorów.
Wg mnie jest raczej w porządku. Terz jest już stosunkowo chłodno i dół chłodnicy nie będzie zbyt gorący.
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
fredt30
*
*


Dołączył: Sep 15, 2007
Posty: 15

PostWysłany: Sro Paź 24, 2007 21:21    Temat postu: Poziom płnu w zbiorniczku... Odpowiedz z cytatem

Poziom płnu w zbiorniczku...sie nie zmienia jest ok w chodnicy jak sprawdzic ?c zy miales na mysli zbiorniczek Idea Ogrzewanie teraz ok choc nie jest zbyt wydajne ale moze ten typ tak ma ,powietrze leci gorace,i wskazowka jest na 2giej dzialce a byla -lezała na 0.Moze to kwestia temostatu dalem na 94 st a byl chyba na 87 (w tej temp sie otwerał) ,dół chlodnicy totalnie zimny jakby nie bylo tam wogole wody
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Czw Paź 25, 2007 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Windstarze mam korek w chłodnicy, więc moge zajżeć. Nie wiem jak w TS. Ale to nie możliwe żebyś miał powietrze na dole w chłodnicy.
Jeżeli masz ciepło w środku i samochód Ci sie nie przegrzewa to wszystko OK.
W każdym razie (ale to może już latem) warto jest dobrze wypłukać układ chłodzenia, to i zimą grzanie będzie lepsze i latem chłodzenie silnika.
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group