www.asu.pl :: Zobacz temat - Tempomat w Neonie
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tempomat w Neonie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Quiet
*
*


Dołączył: May 06, 2007
Posty: 39
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Cze 23, 2007 21:17    Temat postu: Tempomat w Neonie Odpowiedz z cytatem

Czołgiem. Laughing
Nie, nie mam z nim problemu, bo w mojej wersji nie występuje.
Jednak chciałbym, żeby w kierownicy były działające przyciski, bo robię długie trasy i warto by odciążyć nogę.
Jak we wszystkich neonach mam zaślepki. Jeszcze się do nich nie dobierałem więc nie wiem co zastanę wewnątrz. To nowa wersja kierownicy z modelu montowanego od 1998 roku.

Pytanie 1:
Czy instalacja jest tak prosta jak np. w Leonie, gdzie wszystkie auta mają funkcję tempomatu wystarczy założyć manetki, wpiąć w instalację, wpisać kod do kompa aktywujący funkcję i w drogę?

Pytanie 2: Mam dostęp do tempomatu z neona '98 z automatyczną skrzynią za grosze. Czy jeśli montaż jest prosty jak w Seacie, to urządzenia montowane w manualu i automacie się czymś różnią?

Pytanie 3: Może już ktoś gmerał w tym systemie w innym modelu, bo zasada powinna być taka sama?
_________________
Chrysler Neon 1.8i (czarny) 1997/8


Ostatnio zmieniony przez Quiet dnia Nie Cze 24, 2007 17:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
datatomek
*
*


Dołączył: Apr 17, 2007
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Nie Cze 24, 2007 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie czy automat czy manual, tak samo to ma działać, i te same elementy są wykorzystane. Siłownik podciśnienia, w kierownicy dzielnik rezystancyjny przycisków, no i podłączone do PCM. Samo podłączenie na pewno nie jest tak proste jak w Leonie. Nie wpisuje się żadnych kodów aktywujących, cała obsługa tego urządzenia jest poprzez PCM, który albo to obsługuje , albo nie. Spróbować warto. Trzeba by mieć schemat podłączenia, wyprowadzeń PCM z Twojego , i z tempomatem, i popatrzeć czy jest możliwość wpięcia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Quiet
*
*


Dołączył: May 06, 2007
Posty: 39
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Cze 24, 2007 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

datatomek napisał:
Samo podłączenie na pewno nie jest tak proste jak w Leonie. Spróbować warto.

Tiaaaaaaa. Dzięki za info, ale to są dwa stwierdzenia, które przy mojej znajomości mechaniki i elektryki nie wspominając o elektronice wzajemnie się wykluczają. Chyba, że ktoś w okolicach Katowic podłączał to ustrojstwo. Wówczas na pewno skorzystam z pomocy i potrafię się odwdzięczyć yhyhyhyhy...
_________________
Chrysler Neon 1.8i (czarny) 1997/8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group