www.asu.pl :: Zobacz temat - Windstar?? co powiecie o silniku 3.0 V6?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Windstar?? co powiecie o silniku 3.0 V6?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
arekczs
*
*


Dołączył: Jun 11, 2006
Posty: 1

PostWysłany: Nie Cze 11, 2006 13:45    Temat postu: Windstar?? co powiecie o silniku 3.0 V6? Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
Rozglądam się za vanem... interesował mnie pontiac transsport bo kumpel ma takiego, ale wczoraj w komisie wsiadlem do Forda Windstara 3,0 98rok przebieg 141000km (sądząc po stanie to na 99,9% autentyczny...auto do sprowadzone z niemiec ) wymieniona skrzynia ..stan praktycznie idealny. i się chyba zakochalem... jest piękny w środku:) ale czytając opinie dostałem gęsiej skórki Sad
sypiące sie głowice, uszczelki i skrzynie horror... rozumiał bym gdyby to się działo przy przebiegu 400tys km a nie 200 a nawet chyba i mniej...
tylko że wszystkie opinie dotyczyły silnika 3,8 ..a mnie interesowałby 3,0 ...
czy te usterki przynajmniej jesli chodzi o głowicę również go dotyczą tak samo jak silnika 3,8 litra.?

Bo skrzynia to się domyslam że będzie ten sam feler...ale z tego co czytałem sytuację poprawia chłodnica oleju więc jest to w sumie to przełknięcia.
Ale waląca sie głowica to juz jest problem.i uszczelki również.

Wpadłem nawet na pomysł czy by nie dało rady przełożyć silnika wraz ze skrzynią biegów z innego auta...np. VW SHARAN 2,8V6 lub z czegoś innego o podobnej mocy i momencie obrotowym ... może z Mercedesa... Very Happy
Może ktoś wie czy coś takiego jest wogóle wykonalne...?

Auto mi się podoba zajebiście
Winsdstar to jest full wypas:) tylko ten silnik i skrzynia....gdyby założył jakis inny zestaw to by była super fura.. duża pakowna i luksusowa.Smile

Pozdrawiam wszystkich i z gory za wszelkie odpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Cze 11, 2006 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie ten przebieg 144tys km jest podejrzany skoro już rzekomo coś było grzebane przy skrzyni. Zresztą zanim kupisz ten samochód podjedz do warsztatu który zajmuje się amerykancami i niech go sprawdzą.
Maim zdaniem nawet nie myśl o czymś takim jak zamiana silnika i skrzyni od innej marki.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Pryjom
*
*


Dołączył: Oct 19, 2005
Posty: 124
Skąd: tychy

PostWysłany: Pon Cze 12, 2006 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam windatra z 95 roku z silnikiem 3.0 jezdze nim juz 4 rok i zrobilem nimponad 40 tys km na liczniku jest przebieg 160 tys km(kto wie ile na prawde jest Razz) i poza szarpaniem przy wrzucaniu na D i szarpaniu przy 2000 tys obrotow na 3 biegu nic sie nie dzieje co do glowic to nie mialem zadnego problemu auto zagazowane pali ok 15 po miescie i 14 w trasie predkosc do 140 km/h mi sie auto podoba ale rzeczywiscie gdyby byl to 3.8 to bylo by czym przycisnac szczegolnie gdy jest komplet pasazerow Very Happy
_________________
Windstar 3.0 95r- sprzedany
Freestar 4.2 2004 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marian
*
*


Dołączył: Feb 26, 2006
Posty: 174
Skąd: MilanĂłwek

PostWysłany: Pon Lip 17, 2006 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!!!
Nie ma co się przejmować natto opinijami dlatego że w dużym stopniu zależy to od użytkowania auta, jeśli się jeździ 200 km/h to trzeba się spodziewać nadmiernego zużycia części a szczególnie skrzyni biegów.

Trzeba też pamiętać o tym że w Stanach maksymalna prędkość na autostradzie to 120 km/h. i pod tym kątem są robione te auta.

Jeśli dbasz o wymiane płynów na czas i wiesz jak użytkować auto z automatem nie masz problemu.

Do jazdy 200km/h. Lub palenia gumy proponuje VIPER'a albo MUSTANG'a


___________________________

Arrow DODGE caravan 3.0 V6 Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Lip 17, 2006 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym sie przebiegiem nie przejmowal.mam auto z 88 roku z udokumentowanym przebiegiem 110 tys mil(ok 180 tys km) z czego 890 % zrobilem nim sam. dobra rada jest zabranie auta do serwisu amerykanow aby go tam "przeswietlili". nie domyslam sie dlaczego auto z takim przebiegiem ma wymieniana/remontowana skrzynie. tu akurat bylbym ostrozny. tez jestem na kupnie vana i dziwia mnie oferty z cyklu 150tys przebieg i wymieniony silnik i skrzynia!!!jak wiadomo silniki starszych aut amerykanskich(a takie mnie interesuja) slynely z dlugowiecznosci z racji tego,ze byly niewysilone i mialy przebiegi mocy i momentu obrotowego bardziej zblizone do diesli niz do benzynowek.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
GAZDA
*
*


Dołączył: Nov 23, 2005
Posty: 1018
Skąd: Rabka

PostWysłany: Pon Lip 17, 2006 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy w windstarach też były montowane 2 różne jednostki 3.0 v6 tak jak w taurusach? jeśli jest to silnik vulcan to jest super, a o durateca to sie spytaj innych.
_________________
'96 FORD taurus GL 3.0 wagon

'91 CHRYSLER LeBaron GTC 3.0

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group