www.asu.pl :: Zobacz temat - problem z paskiem rozrzadu
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

problem z paskiem rozrzadu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
goldboss
*
*


Dołączył: May 22, 2007
Posty: 5

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 5:09    Temat postu: problem z paskiem rozrzadu Odpowiedz z cytatem

moze to nie bedzie dzielenie sie doswiadczeniami ale moze jakas madra glowa bedzie wiedziala co to moze byc za przyczyna ze pasek rozrzadu w audi 80 2litry 92r ze wpomaganiem poprostu zsuwa sie powoli i sciera przy ostatniej kontroli bylo jego juz polowe
wymienilem napinacz pasek kolo na rozrzadzie i dalej jest to samo już skonczyly
mi się pomysly
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 5:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zsuwanie sie paska moze byc spowodowane (i pewnie jest) zuzytymi kolami rozrzadu! musisz posprawdzac dokadnie wszystkie kola czy nie sa wytarte..ja stawiam ze problm lezy po stronie kola na wale korbowym(nowe ok.30zl z tego co pamietam)...
ps.ile to auto ma przejechane?moj golf mial 0k.500kkm jak zaczal sie ten problem Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
goldboss
*
*


Dołączył: May 22, 2007
Posty: 5

PostWysłany: Sob Maj 26, 2007 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasnie o to chodzi ze wymienilem kola na nowki i dalej to samo moze pasek kiepskiej firmy kupilem kosztowal 29 zl na gornym kole idzie na samym brzegu tak samo idzie na napinaczu CO ROBIC????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Maj 26, 2007 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W audi B4 w takim przypadku musisz zainwestować we wszystkie nowe koła pasowe, przerabiałem ten temat, spec od audi stwierdził te typy tak mają, po 500 tys. km powinno się nawet profilaktycznie dokonać tego zabiegu. A pasek kupuj wzmocnionego Gates'a.
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Maj 28, 2007 7:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale wymieniles wszystkie kola?? nie pamietam dokladnie ile ich tam jest ale cos kolo 4szt..jesli faktycznie wymieniles wszytko a mimo to pasek zjedza to przyczyn musisz szukac gdzie indziej(np.krzywe osadzenie kola itp)
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
goldboss
*
*


Dołączył: May 22, 2007
Posty: 5

PostWysłany: Pon Maj 28, 2007 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fakt zalożylem pasek badziewie zrobie tak jak mi podpowiedzial kolega wyzej wymienie jeszcze raz wszystkie kola na nowe i zaloze nowy konkretny pasek ALE musze powiedziec ze pasek mi sie sciera na kole napinajacym (napinaczu) choc jest nowy tam go wlasnie bierze narazie jestem w trasie jak wroce w srode to postaram sie zrobic to od reki wystarczy ze przejade 10km i wszystko bede wiedzial jezeli ma ktos jeszcze jakies wskazowki bede wdzieczny
Marek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
goldboss
*
*


Dołączył: May 22, 2007
Posty: 5

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PANOWIE po roznych kombinacjach wymienilem wszystkie kola, napinacz i konkretny pasek .narazie chodzi dobrze problem przestal istniec juz nie sciaga paska . w podobnych sytuacjach zalecam wymiane wszystkich kolek i napinacza .co zaoszczedzi czasu i moze tez kasy ta naprawa kosztowala mnie 350zl i kupe nerwow . polecam to co napisalem . temat uwazam za zamkniety
Marek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
goldboss
*
*


Dołączył: May 22, 2007
Posty: 5

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jednak problem pozostal dalej sciera sie pasek ale juz nie tak mocno jak wczesniej ciekawe czy to ma tak byc juz mnie krew zalewa przeciez juz wszystko wymienilem na nowki MOZE KTOS MA JAKIS POMYSL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W twoim przypadku pozostaje sprawdzenie siedzisk kół, czy nie są zniszczone, nieczęsto się to zdarza ale jednak zdarza. No i sprawdź taki dups jak obudowę szczególnie dolną rozrządu, kolega miał w B4 metalową była wygięta i ścierała mu pasek.
Innych możliwości nie ma Question .
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group