www.asu.pl :: Zobacz temat - Nie odpala Voyager 3.8 1998 - dziwne objawy.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nie odpala Voyager 3.8 1998 - dziwne objawy.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Ratayy
*
*


Dołączył: Feb 05, 2009
Posty: 24
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2012 7:49    Temat postu: Nie odpala Voyager 3.8 1998 - dziwne objawy. Odpowiedz z cytatem

Witam, mam taki problem. Mój voytek rano palu super, potem trasa wyłączę go i czasem ( raz na 20 odpaleń) nie można go odpalić. Jednak zauważyłem że, gdy wskaźnik temperatury się nie podnosi na tacho to wtedy nie odpala. Czekam z 20 minut przekręcam kluczyk wskaźnik temp zaczyna wskazywać , wtedy auto zapali. Co może być przyczyną tej dość nietypowej usterki. Wczoraj jeden mechanik powiedział mi ze to mogą być jakieś zimne luty na którymś z układów elektronicznych sterujących zapłonem ( ta fajnie powiedziane). Miał ktoś taki przypadek? Jak zwykle z góry dziękuję za odpowiedzi lub skierowanie mnie na właściwe tory w poszukiwaniu usterki.
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.8 awd 1998
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2012 14:39    Temat postu: zapłon Odpowiedz z cytatem

Poza temp. wszystkie kontrolki na liczniku działają prawidłowo Question zapala się kontrolo silnika Question
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2012 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zimne luty w liczniku - w celu diagnozy gdy znów nie będzie chciał odpalić to puknąć ręka w licznik a najlepiej to go wyjąć i polutować
oraz poruszany tu niedawno temat, brak masy w panelu klimatyzacji też powoduje że nie można odpalić auta
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ratayy
*
*


Dołączył: Feb 05, 2009
Posty: 24
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2012 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kontrolka silnika normalnie gaśnie. Teraz troche wolnego to wyciagne licznik. Szukac w konkretnej części zimnych lutów czy po calości?
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.8 awd 1998
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2012 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zimnych lutow szukaj wszedzie - najczesciej sie trafiaja tam gdzie dochodzi do drgan (lutowanie wtyczek/gniazd) lub duzych elementow (rezystory duzej mocy, jakies elektrolity itp). no i zaopatrz sie w DOBRA!! lupe!! bardzo czesto na oko wyglada OK, a pod DOBRA lupa widac wyrwana z lutu nożke elementu lub wrecz rozerwana sciezke.
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group