www.asu.pl :: Zobacz temat - Dodge interapid 3.5 93 nie odpala kiedy jest ciepły
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dodge interapid 3.5 93 nie odpala kiedy jest ciepły

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
zbitaaa
*
*


Dołączył: Sep 26, 2012
Posty: 12
Skąd: Podkarpacie

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 17:56    Temat postu: Dodge interapid 3.5 93 nie odpala kiedy jest ciepły Odpowiedz z cytatem

Problemów ciąg dalszy..... mianowicie kręci i nie odpala kiedy jest ciepły. Wentylatory kręcą próbowałem odpiąć czujnik i bez poprawy....Odczekam 10=15 minut temperatura spadnie "do pierwszej kreski" i jak ręką odjął.... samochód mam tydzień i jest moim pierwszym autem będę wdzięczny za sugestie i opis jak zdiagnozować usterkę w miarę możliwości ....

Ostatnio zmieniony przez zbitaaa dnia Sob Paź 06, 2012 10:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najczesciej tego typu objaw to niedzialajacy czujnik polozenia walu. ale zeby miec pewnosc trzeba odczytac kod bledu o ile pojawil sie ses, check engine czy inna pomaranczowa kontrolka odpowiadajaca za diagnostyke w twoim samochodzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zbitaaa
*
*


Dołączył: Sep 26, 2012
Posty: 12
Skąd: Podkarpacie

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"check engine " jest,a jak odczytać kod błędu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

musisz poprosic kogos z twojej okolicy kto ma skaner obd2.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zbitaaa
*
*


Dołączył: Sep 26, 2012
Posty: 12
Skąd: Podkarpacie

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w mojej dziurze Very Happy kiepsko będzie... ale dzięki za pomoc.Dam znać jak dojdę o co chodzi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spróbuj odczytać błędy podobnie jak to się robi w Voykach, nie wiem, czy u Ciebie to zadziała, ale możesz spróbować.

Przy wyłączonym silniku przekręć kluczykiem do momentu "przed uruchomieniem silnika"(załączą się wszystkie kontrolki).
Tę operacje powtórz 3 razy (włącz-wyłącz-włącz-wyłącz-włącz) i po trzecim razie zostaw kluczyk w pozycji "przed uruchomieniem silnika", muszą się świecić wszystkie kontrolki.

Wtedy powinna zacząć migać kontrolka "check' lub ikonka silnika, nie wiem jak jest u ciebie.

Jedno mignięcie oznacza liczbę "jeden"
Po krótkiej przerwie kontrolka mignie dwa razy, a to oznacza liczbę "12" (dwanaście), czyli rozpoczęcie sprawdzania błędów.

Dalej musisz liczyć jak poprzednio, mignięcia. Mignięcia zawsze będą dwucyfrowe.

Na końcu powinien wyświetlić kod "55", co oznacza zakończenie szukania błędów.
Wszystko co będzie migać między "12" a "55" będzie oznaczać błędy.

Musisz zapamiętać lub zapisać owe mignięcia i później sprawdzić w necie, np na stronie asu.pl co te błędy oznaczają.

Jak pisałem na pocztku, nie mam pewności czy ten system zadziała, ale możesz spróbować, bo to nic nie kosztuje.
Powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zbitaaa
*
*


Dołączył: Sep 26, 2012
Posty: 12
Skąd: Podkarpacie

PostWysłany: Sro Paź 03, 2012 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podany przez ciebie sposób działa dostałem błąd nr 22, czy oznacza on czujnik temperatury? Problemem był termostat po wyciągnięciu problemy znikły... czekam na nowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group